Przejdź do głównej zawartości

Bóg w kryzysie

Znasz ten stan? Totalna ciemność..., ból, rany, niechęć, rozpacz...
Jeśli masz poczucie, że Bóg Cię opuścił, bo nic Ci się nie udaje, życie przecieka Ci między palcami i w ogóle jakoś wszystko się rozlatuje, to sięgnij proszę po książkę księdza Michała Olszewskiego "Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie". Może stanie się ona dla Ciebie światełkiem w tunelu, da Ci odpowiedź na pytanie, jak w sytuacjach życiowo najtrudniejszych Bóg przychodzi do człowieka... i po co Ci to wszystko.

W książce znajdziesz również lekarstwo na zazdrość..., a także dowiesz się czy na pewno można odnaleźć Boga siedząc w długiej kolejce do konfesjonału, w którym spowiada dziewięćdziesięcioletni przysypiający ksiądz.

Warto przeczytać, polecam.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uzdrowiona!

Ująwszy dziewczynkę za rękę, rzekł do niej:  «Talitha kum», to znaczy: "Dziewczynko, mówię ci, wstań!".  Dziewczynka natychmiast wstała i chodziła, miała bowiem dwanaście lat.  I osłupieli wprost ze zdumienia. (Mk 5,41-42)
Cuda codzienności. Dla Jezusa to pikuś. Coś na zasadzie: chcesz, to masz, pstryk i jest. Wczorajsze spotkanie Wspólnoty. Uwielbienie, Eucharystia, wspólna modlitwa, rozmowy... nic nie zapowiadało, że kilka minut przed godziną 23 dostanę taką wiadomość:

Obiecanki?

    „Chodźcie każdą drogą, którą wam rozkażę, aby się wam dobrze wiodło” (Jr  7, 23) Takie słowa kieruje Bóg do każdego człowieka –do Ciebie i do mnie. Bóg mówi wprost, bez wielkiego zadęcia i owijania w bawełnę – będzie ci się powodzić, gdy pójdziesz za Nim. Brzmi banalnie. Bo co niby wielkiego w tym, by np. nie kraść, czy nie zabijać, albo raz w roku się spowiadać?

Bez limitu - otwarte całodobowo

On ma chatę, która pomieści wszystkich – taką myślą podzieliłam się, wpatrując się w koszalińską katedrę, gdy stałam przemarznięta na jednym z dachów. Kilka dni później od innej osoby usłyszałam: „napisz coś o domu Boga”.  No tak, pisałam już o wielu domach, pensjonatach, hotelach, schroniskach…, ale nigdy o domu Boga. Tym razem nie chodzi raczej o to, bym analizowała style architektoniczne znanych mi świątyń, opisywała witraże, rozety, kwiatony, wimpergi…, choć godziny spędzone na wykładach z historii sztuki, pomimo upływu czasu zostawiły w umyśle niezatarte ślady.